עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

זה לא מלח ולא סוכר, זה רעל מסוג אחר לגמרי שנמצא כמעט בכל מאכל

מונוסודיום גלוטמט E621, ידוע גם בשם סודיום גלוטמט והוא מלח סודיום של החומצה הגלוטמית. הוא אחת מחומצות האמינו הלא חיוניות, הנוצרות באופן טבעי, היא נמצאת בצורה טבעית בעגבניות (לא מזיק כי זה טבעי), גבינה וכו'.

זמן קריאה: 2 דקות
שינוי גודל טקסט

במונוסודיום גלוטמט E621 משתמשים בתעשיית המזון כמעט בכל סוג של מאכל מעובד קנוי, גם ידוע משתמשים בו במסעדות ומטרת השימוש בו, היא על מנת לחזק את הטעם של האוכל.

אבקה גבישית לבנה שנראית כמו סוכר או מלח והיא לגמרי כימית. כאשר מערבבים אותה עם מים, יש לה טעם של מרק בשר. אפשר להוסיף אותה לכל סוג של מאכל. מונוסודיום גלוטמט E621 גורם לתאבון מוגבר, אכילת יתר ולבסוף למשקל יתר.

Advertisements

מונוסודיום גלוטמט E621 ממריץ את תאי המוח ופועל כמו סם. הוא נכנס בקלות למחזור הדם ולמוח והוא גורם לשינוי הגנים האחראיים על חוש הטעם.

מונוסודיום גלוטמט E621 נמצא בכל רוטב, נקניק סלמה, נקניקיות, צ'יפס קנוי, תערובות מרק מיובשות, בקופסאות שימורים, בירה ובעוד הרבה מאכלים אחרים.

המינון הבטוח לאדם מבוגר הוא 1.5 גרם ליום ולילדים לא יותר מ- 1/2 גרם ליום. נכון לעכשיו, בכל רחבי העולם מייצרים בערך 200,000 טון של מונוסודיום גלוטמט E621.

התסמינים של מנת יתר של ה- E621 נקראים 'סינדרום המסעדה הסינית' הבאה לידי ביטוי ברדימות, מיגרנות, ליקויים בראייה, ורטיגו, חוסר איזון הורמונלי, בחילות וחולשה, כאבים בחזה ועוד..

חומר זה התגלה ביפן בשנת 1907 ע"י איקדה קיקונה, שעשה ניסויים רבים וגילה שמונוסודיום גלוטמט E621 מחזק את טעם האוכל.

Advertisements

ה-E621 לא רק מחזק את הטעם הטבעי של האוכל, הוא גם משפר את טעמם של החומרים המשמרים, של אוכל מהיר ושל מוצרים קפואים.

מונוסודיום גלוטמט E621 מאוד פופולרי בארה"ב (וגם בישראל), מכיוון שהוא מוכר יותר אוכל. בחלק מהניסויים שבוצעו, שבהם עכברים קיבלו מנה קבועה של אוכל עם E621, הם איבדו את ראייתם לאחר תקופה מסוימת.

אחת מההשלכות השליליות של אכילת מונוסודיום גלוטמט, היא שהמונוסודיום גלוטמט משפיע על קולטני הטעם של הלשון וזה גורם לכך שעם הזמן, הרגישות שלהם לאוכל נטול E621 יורדת.

השלכה שלילית נוספת שיש למונוסודיום גלוטמט E621 על גופנו היא, שהכליות והכבד לא יכולים לנקות אותו לגמרי החוצה מהגוף. תמיד נשאר ממנו משהו וככל שאוכלים ממנו יותר, כך הוא מעמיס יותר על הכבד והכליות.

לעתים קרובות, בגלל שהמונוסודיום גלוטמט E621 גורם לאוכל להיות טעים יותר, אנו מאבדים את השליטה על עצמנו ולא מסוגלים להפסיק לאכול את האוכל הלא בריא הקנוי כמו צ'יפס, שוקולד, ארוחות מוכנות וכו'.

חומר זה גורם להתמכרות, ברמות התת הכרתיות הוא גורם לנו להעדיף מוצרי אוכל המכילים חומרים משמרים. מצב זה טוב אך ורק ליצרנים, מכיוון שהמכירות שלהם עולות למעלה.

הסיבה האמיתית שבגללה היצרנים משתמשים במונוסודיום גלוטמט E621 היא מכיוון שכך הם מפחיתים את עלויות הייצור, כשבו בזמן הם גורמים למוצרים באיכות נמוכה להיראות טוב ואת זה כדאי לנו לעצור.

היזהרו כאשר אתם קונים מוצרי אוכל בחנויות, קראו היטב את המרכיבים של כל מוצר על התוית ותתחילו להפחית את כמות המונוסודיום גלוטמט E621 שאתם מכניסים לגופכם. הבריאות שלכם בידיים שלכם, תשמרו על עצמכם.

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה