מחקר קנדי חושף מידע חדש ומהמם על שן הארי

קבוצת חוקרים ומדענים מאוניברסיטת ווינדזור שבאונטריו קנדה, החליטה לחקור לעומק את הסגולות של פרח שן הארי, לאחר שאונקולוג נתקל במשהו מעניין מאוד עם כמה חולי סרטן, בשנת 2009.

זמן קריאה: 2 דקות
תה שן הארי - צילום: (shutterstock)
מחקר קנדי חושף מידע חדש ומהמם על שן הארי
שינוי גודל טקסט

שן הארי הוא צמח נפוץ הגדל בכל עונות השנה, שמו הנוסף בעברית הוא שינן, בלועזית הוא נקרא dandelion או Lion's tooth ושמו המדעי הוא Taraxacum officinale.

מקורו של שן הארי הוא באסיה, צמח זה נחשב כצמח שוטה מכיוון שהוא גדל כמעט בכל מקום והוא יכול להגיע עד לגובה של 45 ס"מ. פרחיו בצבע צהוב והוא כלי עזר לריפוי של מגוון בעיות בריאותיות ברפואה הסינית וההודית כבר מאות שנים.

כל חלקיו של פרח מופלא זה משמשים לאכילה או לשתיית תה, כאשר השורש של שן הארי הוא החלק הפעיל ביותר של פרח זה. פרח זה הוא כלי עזר לטיפול בעצירות, לטיהור הדם, להורדת סוכר בדם, הוא מחזק את הכבד ואת הגוף בכלל ועוד.

פמלה אובדג', היא הפוסט דוקטורט הדגולה מאוניברסיטת ווינדזור שחקרה את הסגולות של שן הארי ושל תמציות מצמחי מרפא נוספים.

על פי אובדג', המחקר שהתבצע באוניברסיטה הראה על כך שלאנשים ששתו תה משורשיו של שן הארי, היו שיפורים משמעותיים והם הרגישו הרבה יותר טוב לאחר שתיית התה.

אובדג' פקפקה מאוד בהתחלה, מכיוון שצמח זה נמצא כמעט בכל מקום.

המדענים הוכיחו ששן הארי הוא צמח מרפא יעיל מאוד ותוצאותיו של המחקר היו הרבה יותר ממדהימות. פרויקט מחקר זה כלל את הערכת ההשפעות של תמצית מים פשוטה של שן הארי, על סוגים שונים של תאי סרטן בגוף האדם.

סוגי תאי הסרטן שנכללו בין היתר במחקר זה הם תאי סרטן המעי, תאי סרטן הלבלב, תאי סרטן של לוקמיה כרונית מיאלומונוטית ועל תאי גוף האדם שאינם מכילים תאים סרטניים.

מחקר זה גם אישר את הממצאים במודלים של בעלי חיים (עכברים), שהושתלו בהם תאי סרטן מעי אנושיים.

השימוש בשורש שן הארי אושר לניסויים על בני אדם בנובמבר 2012, הניסוי נמצא כרגע בשלב 1 על סוגי סרטן סופניים הקשורים לדם כמו לוקמיה ולימפומה (סרטן קשרי הלימפה).

ד"ר סיאראם פאנדי שהוא פרופסור לכימיה וביוכימיה באוניברסיטת ווינדזור, אומר שלשורש זה יש פוטנציאל מצוין להשמדת תאי סרטן לחלוטין.

כך פועל שן הארי בגוף האדם

תמצית שן הארי גורמת לתאי הסרטן לבצע אפופטוזה, כלומר שתאי הסרטן הורגים את עצמם מבלי לפגוע או להרוג את התאים הבריאים.

תמצית זו יכולה להיות העתיד של ריפוי הסרטן. תמצית שן הארי היא טיפול טוב בהרבה יותר על פני הטיפולים הנוכחיים בסרטן. תמצית זו טובה בהרבה יותר מכימותרפיה, מכיוון שכימותרפיה הורגת 1 תא בריא על כל 5-10 תאים חולים.

בנוסף לכך, השימוש בשן הארי כתמצית או כתה או אכילת העלים בסלט, אינה גורמת תופעות לוואי מכל סוג שהוא.

לקבלת מידע נוסף, אתם מוזמנים לצפות בסרטון הבא, שבו ד"ר סיאראם פאנדי, מסביר כיצד שורשיו של צמח שן הארי גורמים לתאי הסרטן למות תוך 24 שעות.

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!


לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה