כל מי שאוהב תפוח אדמה צריך לדעת את זה

תפוח אדמה הוא הירק המגודל ביותר מסביב לעולם, צ'יפס ופירה, הם שתי המנות האהובות והמועדפות ביותר ברחבי העולם. ניתן למצוא אותם בכל ימות השנה ואפשר לקצור (לאסוף) אותם בכל עת.

זמן קריאה: 2 דקות
כל מי שאוהב תפוח אדמה צריך לדעת את זה
שינוי גודל טקסט

במאמר זה הבאנו לפניכם את כל היתרונות והחסרונות של הירק המפורסם והטעים הזה. אתם תגלו עליו דברים שמעולם לא ידעתם ותלמדו מה הדרך הטובה והבריאה ביותר ליהנות מתפוח האדמה שלכם.

אלה הם יתרונותיו הבריאותיים של תפוח האדמה

תפוח אדמה הוא מקור מצוין לוויטמינים B6 ו- C וגם למינרלים אשלגן, נחושת, ברזל ומנגן. ויטמין B6 חיוני למערכת העצבים של גופנו, הוא מסייע לפעילות של תאי המוח.

תפוח אדמה גם עוזר למערכת הלב וכלי הדם שלנו לפעול כראוי. הויטמין B6 גם אחראי על בניית תאי הגוף שלנו. בין הייתר הוא גם עוזר לגוף לפרק את הגליקוגן (רב סוכר המורכב מגלוקוז שעוזר לגוף לשמור על מאגרי האנרגיה הזמינה של הגוף).

הגליקוגן יעיל גם לספורטאים מכיוון שהוא מספק להם שפע של אנרגיה וכוח סיבולת.

בנוסף לכך תפוח אדמה גם מסייע לגופכם לשמור על לחץ דם בריא.

תפוח אדמה המכיל אשלגן גורם לכך שתגובת גופכם אליו, היא תגובה בסיסית.

העמילן שמכיל תפוח האדמה מהווה כ-20% מהרכבו, הוא מאזן את רמות הכולסטרול בדם ומשפיע לטובה על מערכת העיכול שלכם.

בתפוח האדמה יש גם סיבים תזונתיים טבעיים ומינרלים נוספים כגון זרחן, ניקל, בורון, סידן, נחושת, גפרית ,מגנזיום ועוד. הוא גם מכיל סטרינים וחומצות אורגניות.

בנוסף לויטמינים המוזכרים למעלה, תפוח אדמה מכיל גם קרוטין B1 ,U, B2, E, PP ן- B9. הוא גם מכיל 14 חומצות אמינו מתוך ה-20 ההכרחיות לגופכם.

חסרונותיו של תפוח האדמה

במחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד שבארה"ב, קושר תפוח האדמה לעליה במשקל. כלומר שאם אתם אוכלים כל הזמן צ'יפס, שהוא אחד מהמאכלים הפחות בריאים שיש – אתם תעלו במשקל.

המסקנה המתבקשת ממחקר זה היא, שאם אתם אוכלים צ'יפס בכל יום, אתם תעלו במשקל. אז תאכלו צ'יפס בכמות מתונה ותאכלו לידו סלט בריא וטעים.

התשובה לשאלה האם לאכול תפוח אדמה או לא?!

בוודאי שתאכלו תפוח אדמה, מכיוון שהם בריאים ומזינים. כמובן שזה תלוי באופן שבו אתם אוכלים אותם. למשל, אם תאכלו צ'יפס כל היום כמובן שלא תהיו בריאים ותעלו במשקל במהירות.

אך אם תאכלו תפוח אדמה מבושל, תכינו ממנו פירה או תאפו אותו בתנור עד להשחמה, יחד עם שמן בריא כמו שמן זית או קוקוס לדוגמה, אתם גם תיהנו מהם וגם תמלאו את גופכם בשפע של חומרים מזינים.

שימו לב חשוב מאוד

אל תאחסנו תפוח אדמה באור, מכיוון שהם הופכים לירוקים ואסור בשום אופן לאכול אותם, מכיוון שנוצר בהם כלורופיל שנקרא סולנין והוא רעיל וגורם למגוון מומים מולדים ולבעיות בהתפתחות העובר, זה נכון גם לגבי תפוח אדמה מונבט.

אל תחזיקו אותם יותר משלושה חודשים בבית, תמיד תאחסנו אותם במקום חשוך וקריר ולא במקרר, אם אתם רואים שיש לתפוח האדמה כתמים ירוקים, אל תקנו אותם.

טיפ קטן

אל תשפכו את המים שבישלתם בהם את תפוח האדמה, תשתמשו בהם בבישולים אחרים, מכיוון שהם מכילים שפע של בריאות.

תזכרו שהאחריות היא שלכם, אתם אלה שמחליטים באלו מזונות להזין את גופכם, את ילדיכם ואת משפחתכם.

לכן תבחרו תמיד באפשרות הבריאה, כדי לשמור על בריאותכם טובה ואיתנה.

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!


לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה