עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

10 טעויות שהורסות לכם את הדיאטה

אתם בוודאי שואלים את עצמכם עכשיו, איזה טעויות אנחנו עושים בזמן הדיאטה? תחשבו לרגע, אתם בדיאטה כבר זמן מה אך אתם עדיין לא רואים תוצאות, הבגדים שאתם אוהבים עדיין ממתינים לכם בארון מכיוון שהם עדיין צמודים. לכן כפי הנראה, אתם עושים שלא במודע את אחת מהטעויות הבאות שמחבלות בדיאטה שלכם.

זמן קריאה: 2 דקות
(צילום: shutterstock)
טעויות בדיאטה
שינוי גודל טקסט

1. אתם עושים דיאטה מהירה עם מעט מידי קלוריות במהלך היום

האם אתם צורכים מעט מידי קלוריות, אולי אפילו פחות מ-1,000 ביום?

במקרה זה, אתם מאטים את קצב חילוף החומרים שלכם. התוצאות בסוף הדיאטה יהיו, חילוף חומרים איטי וגופכם יעלה במשקל מהר יותר ממה שהיה לפני הדיאטה.

Advertisements

2. אתם מדלגים על ארוחת הבוקר

אולי זו נראית לכם דרך טובה להוריד את כמות הקלוריות היומית, אך התוצאה העיקרית עלולה להיות רעב בלתי נסבל במהלך היום. רעב זה יכול לגרום לכם לאכול כמות גדולה של אוכל בארוחת הצהריים.

ארוחת בוקר שעשירה בחלבון וסיבים, מפחיתה את הרעב במשך היום בצורה משמעותית. מחקרים הראו שאנשים שאוכלים ארוחת בוקר בכל יום, בעלי יכולת טובה יותר למתן את המשקל שלהם.

3. אתם לא לוקחים בחשבון את החטיפים

אתם מקפידים מאוד על הארוחות העיקריות ואתם לא שמים לב לאוכל שאתם אוכלים בין הארוחות. היו זהירים עם האוכל שאתם אוכלים בין הארוחות ושימו לב מה סוג של אוכל אתם אוכלים בין הארוחות.

4. אל תאכלו חטיפים בין הארוחות

אכילה של חטיפים בין הארוחות, עלולה לגרום לדיאטה שלכם להיכשל, בזמן שלאכילה זהירה של חטיפים בין הארוחות יש את ההשפעה ההפוכה.

Advertisements

אכילת חטיפים בריאים בין הארוחות תעזור לכם להתמודד טוב יותר עם הרעב וגם תמריץ את קצב חילוף החומרים שלכם. בחירת חטיפים טבעיים העשירים בחלבון וחומצות שומן חיוניות כמו אגוזים או פירות וירקות טריים, תעזור לכם יותר.

5. אכילת מזונות דלי שומן

מזונות דלי שומן הם בחירה נבונה לדיאטה שלכם, אך עליכם לזכור שרוב המזונות דלי השומן, מכילים המון סוכר וקלוריות. כאשר אתם מחליטים מה לאכול, כדאי לכם לקרוא את התוויות שעל אריזות המזון כדי לדעת מה הם הערכים התזונתיים שלהם.

6. אתם שותים יותר מידי קלוריות

אחד מהדברים שהכי פחות שמים לב אליהם, היא שתיית משקאות שונים ממותקים המכילים סוכר, אלכוהול, קפה עם ממתיקים למיניהם וכו'.

עליכם להיות זהירים, מכיוון שמשקאות אלה עמוסים בקלוריות ריקות והם בהחלט לא יעזרו לכם בזמן הדיאטה.

7. אתם לא שותים מספיק מים

מים הם חובה אם אתם רוצים לשרוף את הקלוריות העודפות. אם אתם לא שותים מספיק, קצב חילוף החומרים שלכם יפעל לאט יותר והמשמעות היא, הפחתה בירידה במשקל.

עליכם לשתות בין 8-12 כוסות מים ביום, חצי שעה לפני כל ארוחה זה מצוין וכמובן במהלך כל היום. חשוב לא לשתות במהלך הארוחה, מכיוון שזה יוצר נפיחות בבטן וגם לוקח לאוכל זמן רב יותר להתעכל.

8. אתם עולים על המשקל כל יום

התוצאות, במיוחד בתחילת הדרך הן מבלבלות, מתסכלות ובהחלט לא משפיעות עליכם לטובה. אל תצפו לראות תוצאות על בסיס יומי. עליכם להציב לכם יעד- אם אתם רוצים להוריד 1 קילו בשבוע, עליכם לעלות על המשקל רק בסוף השבוע.

זו הדרך היחידה לדעת כיצד הדיאטה שלכם מתקדמת וכאשר אתם רואים שהורדתם את הקילו הזה, המוטיבציה שלכם תעלה כל כך, עד שיהיה לכם הרבה יותר קל להמשיך באותו קצב.

9. אתם מציבים לעצמכם יעדים לא מציאותיים

תציבו לעצמכם יעדים שניתן להגשים אותם. כדי שהדיאטה שלכם תהיה מוצלחת, חשוב מאוד שתציבו לעצמכם יעדים מציאותיים, גם כדי שבסוף הדיאטה אתם תהיו מאוד מסופקים מהתוצאות.

אם אתם לא בטוחים לחלוטין מה המטרה שלכם, תנסו להתייעץ עם תזונאי טבעי.

10. אתם נמנעים מפעילות גופנית

תמצאו לעצמכם אימון או ספורט שאתם אוהבים כמו למשל שחייה, רכיבה על אופניים, הליכה מהירה, יוגה, תרגילי התנגדות וכדומה. חשוב מאוד שלא כל הנטל ייפול על התזונה שלכם. גם חשוב מאוד שתעשו בכל יום פעילות אחרת.

בנוסף לכך, כאשר אתם עושים פעילות גופנית, אתם יכולים לאכול יותר מהמאכלים שאתם אוהבים ועדיין להוריד במשקל.

בפעם הבאה שאתם מתכננים להוריד במשקל, תזכרו את הטעויות האלה, כדי שלא תחזרו עליהן שוב. בהצלחה!

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה