עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

אקופרסורה – נקודת לחיצה שתקל על 5 מצבי בריאות נפוצים

ישנם מקרים שבהם הרפואה המודרנית לא מיועדת לעשות להטוטים. כאשר כל בקבוקוני הכדורים בעולם אינם יכולים לפתור את הבעיה, לאן אתם פונים? רובכם ענו לריפוי טבעי והשאר ענו לרפואה משלימה.

זמן קריאה: 2 דקות
שינוי גודל טקסט

רבים מהעוסקים ברפואה המשלימה או בשמה הנוסף רפואה אלטרנטיבית, נשבעים ש- אקופרסורה (לחיצות או עיסוי בעזרת האצבעות, המתבססת על הדיקור הסיני) היא המזור והסיום לשימוש בכל התרופות.

בין נקודות נוספות בגופכם, נקודת LV3 מצוינת כמחזקת מכל נקודת מבט בריאותית. נקודה זו ממוקמת ליד העצמות המטטרסאליות (עצמות המסרק) שבגב כפות רגליכם.

Advertisements

נקודת LV3 גם מוכרת בשמה טאי צ'ונג (Tai Chong) והיא מייצגת את הנקודה ה-3 הקשורה לכבד, בשל החיבור שלה למרידיאן הכבד, המקושר למספר איברים בגופכם ועוזרת להשפיע על בריאותכם במספר דרכים.

במאמר זה הבאנו לכם כמה בעיות בריאותיות נפוצות, שלחיצה על נקודת LV3 תעזור לגופכם להתמודד איתן טוב יותר.

5 מצבים בריאותיים נפוצים, שלחיצה על LV3 תקל עליכם

1. הפגת מתחים

לחיצה על נקודת ה- LV3 משפיעה בצורה חיובית על רמות המתח, מכיוון שהלחיצה עליה מגבירה את הריכוז ואת צלילות המחשבה. נקודה זו גם מפחיתה את תחושת העייפות.

2. שיכוך כאבים

לחיצה על נקודת LV3 היא דרך מצוינת לשכך כאבים, מכיוון שהיא מחוברת לגב העליון. ע"י גירוי נקודה זו, היא גם עוזרת להקטין בעיות באיברי הרבייה, כולל אך לא רק, הקלה על התכווצויות בזמן הוסת.

בנוסף לכך, היא גם עוזרת עם בעיות בעיניים ולהקלה על כאבי ראש.

Advertisements

3. עיכול

לחיצה על נקודת LV3 גם עוזרת לרפא קלקול קיבה, קיבה רגיזה ואפילו מעבירה חמרמורת (הנגאובר). על ידי ניהול חילוף החומרים שלכם דרך לחיצה על נקודה זו, אתם גם יכולים להשיל מעליכם כמה קילוגרמים מיותרים.

4. נוגד דיכאון

מחקרים שבוצעו על נקודת LV3 הצביעו על כך שלחיצה על נקודה זו גם גורמת לשיפור מצבים כמו דיכאון וחרדה, הנובעים ממתח ונדודי שינה.

5. נלחמת בפרקינסון

'הקרן הצפון מערבית לפרקינסון' (Northwest Parkinson’s Foundation) מדווחת שלחיצה על נקודת LV3 מאטה את מחלת הפרקינסון במחקר שהתפרסם בדצמבר 2012 באתר של 'הקרן הצפון מערבית לפרקינסון'.

לחיצה על נקודת LV3 מקלה על הרעידות הנגרמות לגוף בשל מחלת הפרקינסון.

כדי למצוא את נקודת ה- LV3 שלכם, תחלצו את הנעליים ותורידו את הגרביים, תשבו על הכורסא או על הספה ותביטו על כף רגלכם, כעת תניחו את האצבע שלכם בין הבוהן והאצבע.

אתם תדעו שהגעתם לנקודה כאשר תחושו עצם בולטת, לצידי האצבע שהנחתם על האזור. הנקודה נמצאת ממש בין העצם הבולטת של הבוהן לעצם של האצבע. שימו לב לתמונה, מיקום הנקודה המדויק ברור שם.

לאחר שמצאתם את הנקודה, תלחצו עליה בעדינות ותעסו אותה בנעימות. אתם יכולים לעשות עיסוי זה מספר פעמים ביום, כל פעם למשך 2 דקות, או פעם אחת ביום למשך 4-5 דקות בזמן שאתם צופים בטלוויזיה או קוראים ספר.

בזמן שאתם בודקים את ההשפעות שיש ללחיצות על נקודה LV3 על גופכם, היו ערניים לתחושות שלכם, מכיוון שעל כל אדם ההשפעות שונות.

במקרה ואתם סובלים מדלקת מפרקים שגרונית, דליות (ורידים בולטים ברגליים) או שאתם בהריון, הימנעו מלבצע לחיצות אלה. אם יש לכם מחלות לב או סרטן, כדאי שתתייעצו עם הרופא שלכם לפני שאתם מתנסים באקופרסורה.

אם החלטתם ללכת למטפל של אקופרסורה, תוודאו שאתם הולכים לאדם מוסמך עם תעודות והוכחות שלמד.

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 1

השארת תגובה