עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

כך תיפטרו מ- ורידים ברגלים בעזרת מרכיב אחד שיש לכולנו במטבח

אחד הדברים הלא אהובים עלינו הם ורידים בולטים (דליות) ברגליים, מכיוון שהם גורמים לרגלינו להיראות לא טוב. נשים וגברים הסובלים מורידים בולטים, נוטים לרוב ללכת עם מכנסיים ארוכים בכל עונות השנה.

זמן קריאה: 2 דקות
שינוי גודל טקסט

ורידים בולטים (דליות) נוצרים עקב פגיעה בשסתומי הרגליים, תפקידם של השסתומים מרכזי מאוד בהחזרת הדם ללב. ישנן מספר סיבות עיקריות לכך שהשסתומים נפגעים כגון: עודף משקל, הריונות, עמידה ממושכת, נטייה גנטית, חולשה של שרירי הרגליים.

בזמן שאתם עומדים, תפקידו של הדם לחזור לכיוון הלב כנגד כוח המשיכה, אך במקום זאת הוא צונח חזרה לכפות הרגליים דרך הוורידים, כי השסתומים הפגועים לא עוצרים את צניחת הדם. התוצאה היא הצטברות של דם וורידי בחלקן התחתון של הרגליים.

Advertisements

הצטברות זו בחלק התחתון של הרגליים, גורמת לכובד ונפיחות וגם נוצר לחץ גבוה של דם בתוך הוורידים הפגועים, שגורם במהלך הזמן להתרחבות הוורידים שאינם מצליחים לעמוד בלחץ שנוצר. אז הוורידים מתחילים לבלוט ונוצר המראה של דליות.

בהגדרה הרפואית ורידים בולטים (דליות) ברגליים מוגדרים כ- אי ספיקה של ורידים בדליות הרגליים.
אגב, גם הניקיונות לפסח יכולים לגרום לוורידים לבלוט, מכיוון שמדובר במאמץ גדול מהרגיל ובהפעלת לחץ חזק יותר על הרגליים.

במאמר זה אנו מביאים לכם דרך טבעית, קלה ופשוטה מאוד להעלים את הוורידים הבולטים, המצריכה מכם בסה"כ מרכיב אחד וכמה דקות מעטות ביום להשקיע בעצמכם. מהרגע שתתחילו ליישם אותה, אתם כבר תרגישו ותבחינו בשינוי.

מצרך הפלא שאתם צריכים כדי להעלים את הדליות הוא- שמן זית כתית שהופק בכבישה קרה, עם עדיפות לאורגני. לפני שאתם מתחילים בטיפול, עליכם להיות אחרי מקלחת טובה, כדי שהשמן ייספג היטב ויעשה את שלו על הצד הטוב ביותר.

כעת, כשאתם אחרי ארוחת הערב והמקלחת, קחו בקבוק שמן זית וכף, תתיישבו על הכורסא הנוחה שלכם, תמזגו לכף מהשמן עד שתתמלא, תשפכו את השמן על היד ותחממו אותו בעזרת שתי הידיים שלכם. לכל רגל תצטרכו בין 1-2 כפות שמן זית.

Advertisements

כעת תעסו את אחת הרגליים בתנועות חלקות, עדינות ועגולות. תנועה זו גורמת לדם שהצטבר בוורידים להתחיל שוב לזרום חזרה לכיוון הלב. על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר, תתחילו לעסות את העקב ומשם תעלו אט עד שתגיעו לקצה הירך העליון.

עיסוי זה יעזור להסדיר את זרימת הדם בוורידי הרגליים שלכם ולתפעל שוב את השסתומים בהדרגה. כתוצאה מזרימת הדם המתחדשת, הלחץ שבוורידים פוחת והשסתומים מתרגלים לשוב לפעול, עד שבהדרגה הם יחזרו לתפקד כרגיל.

אם אתם מרגישים שכף אחת או שתיים של שמן זית אינה מספיקה לכם לכל רגל, תיקחו עוד חצי כף כל פעם. חשוב מאוד שלא יחסר לכם שמן ומהצד השני שהרגל לא תהיה שמנונית מידי, כי המטרה היא ששמן הזית ייספג היטב אך לא יסתום את הנקבוביות.

מומלץ שבשבוע הראשון תעשו את העיסוי כל יום. החל מהשבוע השני, תעשו את העיסוי 6 ימים בשבוע. אחרי השבוע הראשון אתם כבר תרגישו ותראו את השינוי הנפלא ברגליים ובוורידים.

אך אם מצבכם מעט קיצוני יותר, פשוט תעסו את הרגליים אחרי השבועיים הראשונים לפחות 4 ימים בשבוע, בשיטת יום כן יום לא. אולם גם אחרי שתעלימו את הדליות, כדאי לכם להמשיך לעשות את העיסוי 3 פעמים בשבוע, כדי למנוע מצב זה מלהישנות.

בוודאות!

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה