עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

15 דרכים טבעיות ויעילות להיפטר מנמלים

אולי יפתיע אתכם לגלות שאתם יכולים להיפטר מנמלים בדרך טבעית ויעילה, בעזרת שימוש במרכיבים שיש לכם בבית. אחד היתרונות בשימוש במוצרים טבעיים הוא שאתם לא מכניסים לבית, חומרי הדברה רעילים ומסוכנים.

זמן קריאה: 5 דקות
צילום: (depositphotos)
נמלים
שינוי גודל טקסט

נמלים הן חרקים קטנים מאוד שיכולים להוציא אותנו מדעתנו המסווגים למספר רב של זנים, הנמצאים באזורים שונים בעולם כשלכל זן יש את הייחוד שלו.

תפקיד הנמלים בטבע, הוא לשמור על הסביבה נקייה על ידי אכילת חרקים מתים, זחלים של פרעושים, פשפשי מיטה, דג הכסף, זבובים, עכבישים ועוד. כל זן, בהתאם למיקומו בעולם.

Advertisements

נמלים הן חרקים עקביים מאוד ולכן לא קל בכלל להיפטר מהן. השימוש בחומרי הדברה וריסוסים על מנת להרוג את הנמלים, הוא לא הפתרון האידאלי. מכיוון שאתם יכולים לחסל 2 בקבוקי ריסוס בשבוע ועדיין למצוא נמלים בבית.

בנוסף לכך, אתם תמצאו עצמכם תורמים לפגיעה באיכות הסביבה ולסיכון בני המשפחה ובעלי החיים שלכם. גישה טבעית להדיפת או לחיסול נמלים בבית שלכם, היא הגישה הטובה ביותר שלא תגרום להשפעות מזיקות.

נמלים, הדרכים הטבעיות הטובות והיעילות ביותר להיפטר מהן

חלק מהפתרונות הטבעיים הבאים ירתיעו את הנמלים במקביל לכך שחלקם יחסלו אותן. אף על פי שהריגת נמלים איננה משהו נעים, לפעמים לצערנו אין לנו ברירה אחרת.

למשל, אם יש לכם קן של נמלי אש העלול לתקוף את הילד שלכם או סוג אחר של נמלים ארסיות, שהעוקץ שלהן עלול לגרום לכאב, אין לכם הרבה ברירות לצערנו.

1. חומץ

לחומץ יש הרבה שימושים ברחבי הבית, אך האם ידעתם שהחומץ הוא דוחה נמלים טבעי ?

Advertisements

ריחו החזק של החומץ, דוחה נמלים וגורם להן להתרחק מפתחי הבית ואף מונע מהן להסתובב במטבח שלכם. חומץ הוא גם אחת מהדרכים הטבעיות הטובות ביותר להיפטר מנמלים מעופפות והוא גם יעיל מאוד בחיסול יתושים, ברחשים וכדומה.

קחו בקבוק ספריי ושימו בתוכו כמות זהה של מים וחומץ לבן, למשל 1 כוס מים ואחת כוס חומץ. תרססו את תמיסת החומץ בכל נקודות הכניסה של הנמלים ולאורך שביל הפרומונים.

הפרומונים הם חומר כימי שמפרישות הנמלים, שאותו הנמלים האחרות מזהות ועוקבות אחריו. לאחר שהחומץ מתייבש, חיזרו על פעולה זו במשך יומיים רצופים.

תהליך פשוט זה,ירחיק את הנמלים מהבית שלכם ואף, בשלב מסוים יגרום להן לעבור לגור במקום אחר.

2. מי סבון

מי סבון היא אחת מהדרכים הפופולריות והקלות ביותר להיפטר מנמלים וזו גם הדרך הטובה ביותר לדחות מקקים. פשוט תמלאו בקבוק ספריי עם מים חמים ומעט סבון כלים.

מי הסבון הורגים את הנמלים והורסים את שביל הפרומונים שלהן. דרך זו פועלת רק כאשר היא רטובה, לכן חשוב שתחזרו על פעולה זו במשך מספר ימים רצופים.

3. מיץ לימון

לימון הוא פרי הדר נהדר השופע בתכונות ויתרונות העושים פלאים לבריאותנו ובנוסף לכך, הוא פועל גם כדוחה נמלים טבעי בתוספת של ריח רענן ונעים לבית שלכם.

תערבבו יחד מיץ מלימון טרי, יחד עם מידה שווה של מים בתוך בקבוק ספריי ותרססו את המקומות שבהם ראיתם את הנמלים ואל תשכחו לרסס גם את כל פתחי הבית.

החומצה הטבעית שמכיל מיץ הלימון גורמת לנמלים לאבד את חוש הכיוון שלהן. באותה דרך בדיוק תוכלו להיפטר גם מנמלי הסוכר.

4. גיר

למרבה התדהמה, אתם תבחינו בכך שהנמלים אינן חוצות את קווי הגיר. לא ממש ברור מה הסיבה לכך, אך זו דרך נהדרת לשים סוף לשיירות הנכנסות לבתיכם.

כל מה שאתם צריכים הן כמה חתיכות גיר לבנות רגילות, כמובן שאם לא מפריע לכם שיהיו לכם קווי גיר בחצר ו/או על אדני החלונות ובכניסות לבית, אז תתחילו לצייר.

5. קפה שחור

מסיבה שעדיין לא ברורה לחלוטין, נמלים אינן אוהבות את ריח הקפה וזו הסיבה לכך שהוא דוחה נמלים יעיל מאוד. אתם יכולים להשתמש בקפה שחור או אם יש לכם מכונת קפה עם מטחנה, בשאריות הקפה הטחון.

תפזרו את הקפה סביב הבית ובפתחי הבית שלכם והנמלים לא יעזו לחצות את קווי הקפה. פיזור של קפה בגינה או באדניות, ירחיק את הנמלים מהצמחים שלכם.

6. קמח תירס

קמח תירס הוא חומר טבעי שיעזור לכם לחסל את הנמלים. נמלים אוהבות קמח תירס והן לוקחות אותו איתן לקן שלהן כדי לאכול אותו, אבל, הן לא יכולות לעכל אותו.

הן אוכלות את קמח התירס ומתות, מכיוון שהבטן שלהן מתנפחת ומתפוצצת והתוצאה היא, מוות לא נעים בכלל. זו בהחלט דרך לא רגילה להתמודד עם נמלים והפופולריות של שיטה זו לא מתועדת.

7. מלח

המלח הרגיל הוא עוד שיטה טבעית להיפטר מנמלים. המלח עצמו אינו הורג נמלים, אך תמיסת מלח משמשת כחומר טבעי המרתיע והעוצר נמלים מלהיכנס לתוך הבית דרך החריצים, החורים ואדני החלונות.

הנמלים לא יחצו או ילכו על המקומות שבהם התזתם את תמיסת המלח. אתם יכולים לרסס את תמיסת המלח גם בשביל הגישה ולצידי הבית, שבהם נמצאות הנמלים. תוודאו שאזורים אלה יבשים, לפני שאתם מרססים את תמיסת המלח.

8. שמנים ארומתיים

תכינו לעצמכם ספריי נגד נמלים בעזרת כוחם של השמנים הארומתיים. השמנים הארומתיים הטובים ביותר לדחיית נמלים הם מנתה, שמן עץ התה ולימון.

סוגים נוספים של שמנים ארומתיים יעילים לדחיית נמלים הם אקליפטוס, לבנדר וארז. בנוסף לכך, תוכלו להיעזר בשמנים ארומתיים אלה, ליצירת ספריי הדוחה חרקי מיטה.

תמלאו בקבוק ספריי ב-240 מיליליטר מים, תוסיפו חצי כפית של סבן טבעי ו-12 טיפות של אחד מהשמנים הארומתיים הנ"ל. תערבבו את הבקבוק היטב עם המרכיבים שבתוכו, לפני כל שימוש. תחזרו על פעולת הריסוס כל כמה ימים, עד שהנמלים נעלמות.

אתם גם יכולים להספיג כדורי צמר גפן במעט שמן ארומתי ולהניח אותם בארונות ובמקומות אחרים, לפי הצורך ויש לכם דרך טבעית, יעילה ומעולה להיפטר מנמלים במטבח ובשאר חלקי פנים הבית.

9. קמח לבן

נמלים לא אוהבות קמח לבן, מכיוון שהוא עובר תהליך הלבנה עם מלבין כימי, מה שהופך אותו לדרך נהדרת להיפטר מנמלים. תפזרו קמח לבן סביב המטבח ובאזורים נוספים בבית שבהם נצפו נמלים.

10. פירות הדר

מלבד לימון, נמלים אינן סובלות גם את ריח התפוז. תכינו לעצמכם ספריי ממיץ תפוז ותוסיפו לו מידה שווה של מים, בתוך בקבוק ספריי ותרססו במטבח, סביב הבית, את אדני החלונות ובכל מקום שבו ראיתם נמלים.

או, שאתם יכולים להשתמש בקליפות של פירות ההדר. תרסקו אותן בבלנדר, תערבבו אותן עם כוס של מים חמים ותרססו ברחבי הבית ו/או החצר.

11. פלפל שחור

מסיבה שגם היא לא ברורה לחלוטין, נמלים לא סובלות פלפל שחור. תפזרו פלפל שחור במקומות שבהם הן מתאספות, כך הן תתרגלנה לא להגיע אליהם.

12. קינמון

ריחו של הקינמון גם הוא דוחה נמלים, מה שהופך אותו לעוד חומר טבעי נפלא שיעזור לכם להיפטר מהנמלים ולהרחיק אותן מהבית. תפזרו סביב המטבח, בנקודות מסוימות בבית ובחצר, אבקת קינמון או מקלות קינמון.

13. קליפות מלפפונים

טריק עתיק נוסף שיסייע לכם להיפטר מנמלים, הוא השימוש בקליפות מלפפונים. לנמלים יש סלידה טבעית ממלפפון, מכיוון שאינן יכולות לסבול את טעמו.

מלפפונים מרים פועלים הכי טוב, אך גם המלפפון הרגיל יפעל ביעילות. כל שעליכם לעשות זה לקלף מלפפון ולהניח פיסות של קליפות המלפפון במקומות שבהם ראיתם פעילות של נמלים.

בכל יום תחליפו את הקליפות בקליפות טריות ותחזרו על כך עד שהנמלים ייעלמו לחלוטין.

14. פלפל קאיין

גם פלפל הקאיין פועל כדוחה נמלים טבעי ויעיל. ריחו הטבעי של פלפל הקאיין הורס את שביל הפרומונים שהנמלים משאירות אחריהן, על מנת שאחיותיהן תוכלנה לעקוב אחריהן אל מקור האוכל.

לכן כאשר שביל זה שלך פרומונים נהרס או בלתי ניתן להרחה, הנמלים יבינו שהן לא יוכלו לשרוד והתוצאה היא שהן יחפשו מקורות מזון אחרים.

תפזרו את אבקת פלפל הקאיין במקומות שבהם ראיתם נמלים, אתם יכולים להוסיף לפלפל הקאיין גם מעט כורכום, מכיוון שריחו של שילוב זה דוחה את הנמלים עוד יותר.

15. תשמרו על הבית נקי

כמו כל דבר אחר, הדרך הטובה ביותר היא דרך המניעה והדרך הכי טובה למנוע מנמלים להיכנס לכם לבית, היא לשמור על הבית נקי.

תשמרו על המרצפות, משטחי העבודה והארונות נקיים, בלי פירורים. תוודאו שכל מיכלי המזון סגורים היטב ובעיקר אלה המכילים סוכר, דבש, סירופ ומזונות נוספים המושכים נמלים.

אל תשתהו בניקוי מקומות שבהם נשפך מזון, בעיקר מזונות כמו מיצים, עוגות ועוגיות או כל מזון יבש אחר המכיל סוכר. תוודאו שאתם מכסים היטב כל מזון שהשארתם על השיש במטבח.

אתם יכולים למשל, לפזר סביב קערת המזון שעל השיש מעט מים, כדי למנוע מהנמלים להגיע למזון. תנקו את הרהיטים ואת אדני החלונות על בסיס קבוע ותפזרו מעט שמנים ארומתיים מהנ"ל, על מנת לוודא שלא יגיעו גששיות המזון של הנמלים.

תעשו ממאמצים לא להשאיר כלים מלוכלכים בכיור, אך כשאין לכם כוח לשטוף אותם בלילה, קחו את בקבוק הספריי שערבבתם בו חומץ עם מים ותרססו את הכלים שבכיור.

תוודאו שפחי האשפה שלכם סגורים היטב ותרססו בתוכם את תרסיס החומץ והמים. כאשר אתם שמים לב לחריצים וסדקים סביב הדלתות והחלונות, תאטמו אותם עם פירורי גיר, עם וזלין או עם כל חומר זמין אחר.

המלצה: בכל פעם אחרי שעשיתם ניקוי יסודי בבית, לא משנה אם זה קיץ או חורף, תפזרו עלי דפנה שמעכתם טיפה, או פלפל קאיין עם או בלי כורכום, מעט פלפל שחור או קפה שחור וכדומה, בכל פינות הבית ואדני החלונות.

זאת על מנת לוודא שאתם מרחיקים מביתכם את הנמלים המגששות אחרי מקורות מזון וכדי להימנע מלאפשר לנמלים להתקרב לביתכם.

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה