4 סימנים שהעבודה שלכם מותירה אתכם חסרי כוח ליהנות מהחיים

כולנו מכירים בכך שמקום העבודה שלנו דורש מאיתנו הרבה השקעה ומאמץ, אך לא כולנו מודעים להשפעות העמוקות יותר שיש למקומות העבודה על חיינו. מקום העבודה יכול להיות המקור הראשי ללחצים ולמתחים בחיים שלנו.

זמן קריאה: 3 דקות
צילום: (shutterstock)
4 סימנים שהעבודה שלכם מותירה אתכם חסרי כוח ליהנות מהחיים
שינוי גודל טקסט

זה מתחיל בשוק העבודה שבו הערך שלכם כעובדים נמדד לעתים קרובות על ידי כמה קשה, כמה הפסקה הייתה לכם בין עבודה לעבודה ומשך הזמן שבו עבדתם בעבודות הקודמות.

זה ממשיך לפערים התעסוקתיים שיש בקורות החיים שלכם, שעלולים להשפיע בצורה שלילית על סוג העובד שאתם ומיד לאחר מכן, מגיע נושא המשכורת וההכרח לספק את המנהלים והעמיתים ולפעמים גם את עצמכם.

מפחיד מאוד לחשוב שפעילות שאתם מקדישים לה זמן רב כל כך, תשומת לב, מחשבה מעמיקה וכוחות אין ספור, יכולה להוריד שנים מחייכם או לגרום לכם לאבד את חייכם בפתאומיות.

לפניכם 4 האיתותים העיקריים שמוחכם וגופכם שולחים אליכם, כדי להעלות בכם את המודעות לכך שהעבודה שאתם עובדים בה, סוחטת מכם את כל שמחת החיים וכוחות הנפש.

1. אתם אחוזי חרדה או אימה ללכת לעבודה

אם אתם חשים לכודים או שאתם עובדים קשה מידי בעבודה שלכם, או שיש בכם רגשות של פחד, בחילה או מורת רוח, אז כנראה שאתם חוששים מיום העבודה הבא או מהמשמרת הבאה שלכם.

רגשות חוזרים ונשנים של חרדה או אימה מובילים בשלב זה או אחר למתח נפשי, לתחושה של חוסר נוחות ולבסוף לדיכאון. המתח עלול לקחת אתכם עד למצב של דמעות, הוא הגורם העיקרי למחלות לב ולמחלות כרוניות אחרות.

יש לא מעט אנשים ברחבי העולם, שמתח אינטנסיבי (רב עצמה) בעבודה, יכול להוביל אותם למחשבות אבדניות (ובסופו של דבר אף ללקיחת חייהם בידיהם).

2. אפיסת כוחות

אל תתבלבלו בין אפיסת כוחות או תשישות, לבין עייפות. רובנו הולכים לעבודה עייפים מידי פעם בפעם. תשישות מתרחשת כאשר כל האנרגיות שלכם מתרוקנות כמעט לחלוטין ואתם חשים שאתם עלולים להתעלף בכל רגע.

לוחות זמנים של מקום העבודה שלכם, עבודה במשמרות ועומסי עבודה, יכולים לגרום לאנשים לנדודי שינה, למחסור בשינה, לעצבנות ו/או לחרדות.

כאשר אתם תשושים, אתם לא רק מתפקדים מתחת לאמות המידה הרגילות והמצופות מכם, זאת מכיוון שאתם מסכנים גם את חייכם ואת חיי אחרים היות ונוצרת עלייה בפוטנציאל שלכם לבצע שגיאות קטלניות.

3. אתם לא מצליחים למצוא מנוחה

גם כאשר כבר נקרית בדרככם הזדמנות לישון מעט, הגוף שלכם כבר עבד כל כך קשה מידי, עד כדי שאתם לא מצליחים להירדם.

ברגע הזה שבו היאוש מחלחל, אנשים רבים פונים לעזרתם של כדורי שינה ולתרופות מלאכותיות נוספות, שלא רק שהן גורמות לתופעות לוואי, אלא שגם קל מאוד להגיע לצריכת יתר שלהן אם אתם לא זהירים מספיק.

לצערנו הרב המילים "היו זהירים", אינן מקבלות תשומת לב לעתים קרובות מספיק, בקרב אנשים שכבר יש להם מחסור רב מידי בשעות שינה.

4. אתם לא מצליחים ליהנות מהחיים שלכם

לוחות זמנים דחוקים וצפופים, אינם מותירים לכם זמן ליהנות מהחיים ולטפל בעצמכם.

אם אתם מוצאים את עצמכם מזנקים ממטלה למטלה ללא הפסקות באמצע, כיצד לדעתכם תוכלו למצוא את הזמן לאכול מזונות בריאים, להתעמל ולאפשר לגופכם להתחדש ולהבריא. ?

מבלי למצוא את הדרכים להקל על המתח היום יומי שלכם, אתם תתחילו לפתח מתיחות בשרירים שלכם. מתיחות הנבנית בשרירים שלכם, משעינה את המתיחות על מערכות אחרות בגופכם, מה שמוביל במקרים רבים לסיבוכים בריאותיים אחרים.

דרכים אפשריות לצאת מהמצב הזה

אם אתם כבר חשים שאתם לכודים, אז יכול להיות שאתם חושבים שאתם נמצאים במצב חסר תקנה, אך ישנן מספר דרכים פשוטות שבעזרתן תוכלו לשנות את מהלך חייכם לטוב יותר.

1. תחליפו קריירה

אמנם לא כל אדם יכול או מסוגל לעשות את זה, אך אם אתם יכולים, טוב יותר לעבוד בעבודה שאתם אוהבים, גם אם השכר מעט נמוך יותר.

2. תצאו לחופשה

אם יש לכם כמה ימי חופש שממתינים לכם, אך אתם חוששים שהעולם יקרוס אם תממשו אותם, סביר להניח שזה לא בדיוק כך. אל תשכנעו את עצמכם להזניח את מה שהגוף והנפש שלכם זקוקים לו, כדי לתפקד הכי טוב שהם יכולים.

אולם אם עדיין לא צברתם מספיק ימי חופש כדי לצאת לחופשה, תעשו לכם שבירות שיגרה קטנות. תצאו לסרט פעם בשבוע או שבועיים, תשבו בבית קפה או מסעדה עם החברים מידי פעם, תקראו ספר טוב.

או בקיצור: תעשו דברים שגורמים לכם להרגשה טובה עם עצמכם, דברים שגורמים לכם לשמוח ולצחוק, דברים שגורמים לכם לחוש אושר, תעשו דברים שגורמים לרמה של שמחת החיים שלכם לעלות.

3. תתאימו את רמת החיים שלכם

אם אתם שמים לב לכך שאתם עובדים קשה מידי ויותר מידי שעות ביום כדי לתחזק אורח חיים מסוים, זה הזמן לעשות הערכה מחדש למחיר הנפשי והגופני שאתם משלמים על כך.

כי יכול להיות שהגיע הזמן לחיות על פי האמצעים שלכם. הבריאות שלכם תודה לכם על כך בוודאות.

4. תעשו יוגה או מתיחות

אתם תופתעו לגלות כמה רגועים וחופשיים אתם תחושו, כאשר תמצאו כל יום את הזמן למתוח את השרירים המתוחים שלכם.

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!


לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה