15 דרכים מפתיעות להשתמש בקוקה קולה

אחרי שתקראו את המאמר הזה, אתם אולי לא תרצו לשתות יותר לעולם את המשקה הזה. אך עם כמות של 9 ו-1/2 כפיות סוכר בפחית אחת של המשקה ואספרטיים הגורם לסרטן בקולה זירו, זה דווקא רעיון לא רע להפסיק לשתות את המשקה הזה.

זמן קריאה: 2 דקות
15 דרכים מפתיעות להשתמש בקוקה קולה
שינוי גודל טקסט

אז עכשיו כשאולי אתם כבר לא רוצים כל כך לשתות את המשקה הזה, אתם תרצו אותו בשביל השימוש המפתיע הזה: לנקות!
כן בדיוק, כדי לנקות דברים בבית, ברכב וכו'.

כך תשתמשו בקולה כחומר ניקוי

1.  לנקות סירים שרופים

תשרו מחבתות עם שמן שרוף בכיור עם הקולה ותראו כיצד כתמים ופיסות עקשניות מחליקות ממנו.

2.  תנקו איתה משטחים במטבח

תספיגו מטלית בקולה ותנקו איתה במהירות משטחים שמנוניים או מוכתמים במטבח.

3.  תנקו איתה אריחים

אולי תחשבו שצבע הקולה ישאיר כתמים על הריצפה שלכם, אך אתם יכולים לנקות עם הקולה את האריחים שלכם. פשוט תשפכו קולה על רצפת המטבח שלכם ותשרו לכמה דקות, אחר כך תנגבו את הריצפה עם מטלית לחה או מגבת נייר.

4.  הברקת כלי כסף

תשרו את כלי הכסף המוכתמים בקולה למשך דקות אחדות. אחר כך תשטפו אותם היטב במים ותנגבו עם מגבת או מטלית בד. הקולה משחררת את האחיזה של האבק והכתמים הנבנים על כלי הכסף.

5.  ניקוי כלי נחושת

תבריקו את כלי הנחושת שלכם בעזרת מטלית בד ספוגה בקולה. החומצה שהוא מכיל תפרק את הכתמים במהירות רבה.

6.  תסירו את האבנית מהקומקום

תרתיחו קולה בקומקום החשמלי שלכם על מנת להסיר את האבנית. מספר דקות אחרי שהקולה רתחה והקומקום התקרר מעט, תשפשפו מעט את הקומקום ותשטפו היטב.

7.  נקו את השירותים

תשפכו פחית קולה על השוליים ועל כל הכתמים, תשאירו את הקולה לפחות שעה, אם מדובר בכתמים קשים. אם ישנו צורך תחזרו על פעולה זו כמה שצריך עד שכל הכתמים ייעלמו.

8.  תנקו שמן שנשפך

אם מקום החניה הפרטית שלכם נראה כמו מוסך, תשפכו בקבוק קולה ישירות על השמן שנשפך. תשאירו את הקולה למשך כמה שעות. לאחר מכן תשפכו דלי מים או תתיזו מים עם צינור על מנת לשטוף את המקום.

9.  תחסלו את ריח הבואש

תשכחו ממיץ העגבניות. רחצה עם קולה מחסלת את ריח הבואש. תוודאו שהקולה נספגת בתוך השיער והעור שלכם (או הפרווה אם חיית המחמד שלכם נדבקה בריח) למשך כמה דקות ותשטפו היטב במים.

10.  תסירו חלודה

החומצה הציטרית שמכילה הקולה מפרקת חלודה בקלות. אתם יכולים לנקות עם קולה את מקלות הגולף שלכם וכל חפץ אחר, עם השרייה של 24 שעות. בתום הזמן תשטפו היטב ותנגבו.

11.  ניקוי כתמי גריז

אם הבגדים שלכם מלאים בגריז אל תתייאשו. תוסיפו פחית קולה למכונת הכביסה שלכם, עם חומרי הניקוי שאתם שמים תמיד בהפעלת המכונה. טכניקה זו מסירה באפקטיביות כתמי גריז, אספלט וכתמי פיח.

12.  תסירו מסטיק שנדבק

נדבק לכם מסטיק לסולייה של הנעל? או גרוע מזה, נדבק לכם מסטיק על השיער? כל שעליכם לעשות זה לשים קצת קולה על המקום שעליו נדבק המסטיק. תנו לה להיספג לכמה דקות ואז תשלפו את המסטיק משם.

13.  תנקו את המצבר של האוטו

המכונית לא מתניעה לכם? תנסו לנקות את הקורוזיה שהצטברה על המצבר עם קוקה קולה. תשפכו פחית קולה ישירות על חיבורי המצבר. חשוב שתעשו זאת רק כאשר המנוע כבוי.

14.  תבריקו כרום

גלגלי הכרום שלכם צריכים שדרוג? תנקו אותם עם קוקה קולה.

15.  הסרת צבע

אתם רוצים להפוך את רהיטי המתכת שלכם למודרניים עם צבע חדש? אז תשרו מגבת בקולה ותניחו אותה ישירות על הצבע. תשאירו את המגבת עם הקולה מספר דקות ותראו כיצד הצבע מתקלף.

מדהים נכון? מי היה חושב שמשקה שחצי עולם מכור אליו, מכיל כל כך הרבה חומרים שמסוגלים לנקות כתמים קשים כמו חלודה, שמן ועוד.. מה שבטוח שאנחנו כבר לא נשתה יותר קולה.

מה איתכם? תשתו שוב קולה אחרי שאתם יודעים שהיא מסירה אבנית ומבריקה כלי כסף ונחושת?

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה