7 תרופות ביתיות להפסקת שיהוקים שעוזרות בוודאות

שיהוקים, כל אחד מאיתנו נתקל לא פעם בתופעה הלא נעימה וגם המשעשעת הזו, שיש לה נטייה להופיע ברגעים הכי לא צפויים ולעתים גם ברגעים שגורמים לנו אי נוחות עם הסביבה.

זמן קריאה: 2 דקות
7 תרופות ביתיות להפסקת שיהוקים שעוזרות בוודאות
שינוי גודל טקסט

עפ"י מדענים, ההתכווצויות המרגיזות של הסרעפת אינן משרתות אף מטרה. התקפים קצרים של שיהוקים יכולים להיגרם בשל התרגשות או מתח נפשי, אכילה מהירה מידי או אכילת ייתר, בליעת אוויר או שינוי קיצוני בטמפרטורה.

לכל משפחה הייתה את התרופה שלה שעוברת מדור לדור לטיפול בבעיה. אנחנו אספנו כאן בשבילכם רק את התרופות הביתיות שבאמת עוזרות.

7 התרופות הביתיות להפסקת שיהוקים

1.  לסתום אוזניים ולשתות מים

שתיית כוס מים קרירים עם קשית בזמן שאתם סותמים את האוזניים עם האצבעות או עם אטמים, מגרה את העצב התועה הגורם לשיהוקים. כך אומר הרופא רונאלד גולדשטיין, שעובד בטיפול נמרץ בביה"ח בקנדה.

2.  תוציאו את הלשון החוצה

כאשר אתם מוציאים את הלשון החוצה, מקלה על עוויתות הסרעפת וכך אתם מדכאים את השיהוקים.

3.  תאכלו חמאת בוטנים באיטיות

אכילת כפית מלאה בחמאת בוטנים סמיכה, באיטיות רבה, מרגיעה את הגוף ומכסה את הוושט. הטריק של התרופה הביתית הזו הוא להסיח את המוח שישכח מהשיהוקים.

זה אולי נשמע מוזר, אך קולין אוליר עורכת בוושינגטון פוסט, שסובלת משיהוקים כרונים, אומרת שזה מאוד עוזר לה להפסיק את אי הנוחות של השיהוקים החוזרים ונשנים.

4.  כפית מלאה בסוכר

שיטה זו בעיקרה פחות בריאה מבת דודתה חמאת הבוטנים. אולם 'תודעת הפערים במדע' (Mind the Science Gap) פרסמה ב- 'עיתון האנגלי החדש לרפואה' המלצה לאכול כפית מלאה בסוכר להפסקת שיהוקים.

5.  לימון עם הקליפה

בשנת 1981, מדענים פרסמו מחקר שבו השתתפו 16 אנשים, שמתוכם 14 אנשים טופלו בהצלחה רבה ע"י אכילת לימון עם הקליפה. שילוב החמיצות של הלימון עם המרירות של הקליפה שלו עשו את העבודה והפסיקו את השיהוקים.

6.  קחו נשימה עמוקה

לקיחת נשימה עמוקה והחזקת האוויר, בונה פחמן דו חמצני בריאות. הסרעפת מגיבה ע"י הרגעות. אתם תקבלו את אותה תוצאה אם תכסו את האף והפה שלכם ותמשיכו לנשום כרגיל.

7.  לחיצת אדם שקרוב אליכם

תבקשו מחבר או אדם אהוב להניח בעדינות אגרוף כנגד הנקודה הרכה שמתחת לעצם החזה. כאשר האגרוף של חברכם נמצא במקום, תתרכזו בלהרפות, בזמן שאתם לוקחים מספר נשימות עמוקות.

כאשר אתם מרגישים שזה הזמן, תסיימו את התרגיל ע"י נשיפת כל האוויר החוצה. בסוף הנשיפה האחרונה אומר 'מגזין הבריאות הטוב ביותר בקנדה' שעל האדם שלוחץ את האגרוף, ללחוץ על הנקודה הרכה כדי לעזור לכם להוציא את כל האוויר שנותר.

אלה הן 7 הדרכים הביתיות להפסקת שיהוקים. אם אתם משהקים תנסו את כל האפשרויות האלה עד שתמצאו את זו שתעבוד לכם הכי טוב. לפעמים אולי תצטרכו לנסות דרך אחרת, למקרה והדרך שעזרה לכם לפתע לא יעילה.

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!


לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה