עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

האם מעט מידי אור של שמש יכול להוריד את תוחלת החיים שלכם?

המחקר שפורסם בחודש מרץ בכתב העת 'רפואה פנימית', גילה שהימנעות משמש ישירה יכולה להזיק לאדם בדיוק כמו עישון.

זמן קריאה: 2 דקות
שינוי גודל טקסט

כפי שדווח ע"י 'עולם תתעורר', המחקר נערך ע"י חוקרים שבדים שחקרו 30,000 נשים, ע"י הערכת ההבדלים של החשיפה לשמש כסיכון לתמותה מכל הגורמים.

המחקר שבוצע במשך 20 שנה עירב גם דגימות מנשים בגילאי 25-64 של מלנומה מדרום שבדיה (MISS), שגויסו למחקר בשנים 1990-1992.

Advertisements

כאשר נותחו הרגלי החשיפה לשמש תוך שימוש בסטטיסטיקת ההישרדות המודרנית, עשו החוקרים שתי תצפיות ראשיות:

  • נשים עם הרגלים פעילים של חשיפה לשמש, היו על פי רוב עם סיכון נמוך יותר בצורה משמעותית, לחלות במחלות לב וכלי דם ולחלות בסרטן ולמות ממחלות לב וכלי דם.
  • כתוצאה מכך שהן חיות שנים רבות יותר, באופן יחסי הסיכון של מוות מסרטן, עלה אצל נשים אלה.

ההקשר הנכון של "סיכון מוגבר לסרטן", נשים דברים בפרופורציה

הסיכון לסרטן עולה ככל שעולה הגיל הביולוגי ולכן, ככל שאדם חי יותר שנים, כך גדל הסיכון שלו לחלות בסרטן.

לכן, 'עולם תתעורר' ציין במפורש ש- "מכיוון שיותר חשיפה לשמש מאריכה את החיים שלכם, נראה שהיא גם מעלה את הסיכון שלכם לחלות בסרטן. אך זה לא אומר שאור השמש ביסודו מסרטן, כפי שמשערים בדרך כלל.

חוקרים יודעים כבר זמן רב שמחלות לב הן הרוצח מספר 1 בארה"ב ובכל העולם המפותח.

מכיוון שהתברר שאור השמש מפחית את הגורם הנפוץ למוות מוקדם- גם אם הוא מעלה את הסיכון כביכול- לגורם מספר 2 למוות, סרטן- ההשפעה הרשתית, עפ"י המחקר האחרון הנ"ל היא, שאנשים שנחשפים יותר לאור השמש, חיים יותר שנים.

Advertisements

כך שהמשפט "מגדיל את הסיכוי לסרטן", נמצא בהקשר ובפרופורציה הנכונה. בנוסף לכך שימו לב שאבחונים שגויים של סרטן מתרבים בטירוף בארה"ב וברחבי העולם.

ציטוט של עיתון 'Medscape'

"הרפואה האונקולוגית בארה"ב זקוקה לרפורמות ויוזמות כדי להקל על הבעיה של אבחון היתר וטיפול היתר בסרטן, לפי קבוצת עובדים שקיבלה תוקף מ- 'המכון הלאומי לסרטן'.

"בדרמטיות רבה, הקבוצה אמרה שחלק מהתסמינים המוקדמים של סרטן השד מסוג (Ductal Carcinoma in Situ) וסרטן הערמונית מסוג (prostatic intraepithelial neoplasia), אינם צריכים יותר להיקרא סרטן".

באוקטובר 2015, עורך חדשות הטבע מייק אדמס, מדריך הטבע, ציין שהעלויות הקשורות לתעשיית הטיפול התפוצצו ושהטיפולים היקרים לסרטן כמו כימותרפיה נרשמו כמרשם באבחונים מזויפים:

"כש- 100 ביליון דולר לשנה מושקעים עכשיו בטיפולי כימותרפיה רעילים, המזיקים למטופלים וגורמים לתופעות לוואי כגון 'מוח כימותרפי', פנל של מומחים לסרטן שהופקד ע"י 'המכון הלאומי לסרטן', הודה בפומבי לפני שנתיים, שעשרות מיליונים של 'מקרי סרטן' לא היו סרטן בכלל.

10 מיליונים של אנשים שאובחנו כחולי 'סרטן' ע"י אונקולוגים נוכלים -שהפחידו את האנשים עם אבחון השווא, לעשות טיפולים כימותרפיים, שאינם מוצדקים מבחינה רפואית אך מאוד רווחיים – ושמעולם אותם אנשים לא היו בסכנת חיים מלכתחילה והמדענים אישרו את זה".

תספגו את אור השמש

בינתיים אדמס גם ציין -בשנת 2005- שאור השמש עזר למנוע לימפומה שאינה הודג'קין, אך באוניברסיטאות ובמכללות לרפואה לא מלמדים את זה עד היום.

"חוקרים באוסטרליה גילו שחשיפה לאור שמש טבעית מפחיתה את התחלואה בלימפומה שאינה הודג'קין (NHL). החוקרים רצו לבדוק אם חשיפה לשמש באמת גורמת לסוג זה של סרטן; במקום זה, הם גילו שאור השמש בעצם מגן על האנשים מפני מחלה זו" ציין אדמס.

המחקר האחרון שבוצע הראה שיותר אור שמש, לא פחות, משפר את החיים של האדם, אולי לא חידש כלום לאדמס ולאחרים, שיודעים כבר מזמן על יתרונות אלה, אך ממצאים אלה יהיו מאוד שימושיים לאנשים ששומעים אותם בפעם הראשונה.

בתקווה שממצאים אלה יוציאו אתכם החוצה לאור השמש וכך תשתפר איכות חייכם וכך גם תורידו את הסיכון שלכם לחלות בסרטן.

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה