5 סימנים לכך שאתם לא שמנים, אלא רק הבטן שלכם נפוחה

ישנן מספר סיבות הגורמות לבטן שלכם להתנפח. אך לפני שנגיע אליהן, עליכם לדעת שבטן נפוחה היא עניין בריאותי נפוץ הגורם לחוסר נוחות בקרב אנשים רבים.

זמן קריאה: 2 דקות
5 סימנים לכך שאתם לא שמנים, אלא רק הבטן שלכם נפוחה
שינוי גודל טקסט

אנשים רבים נוטים לחשוב שנפיחות של הבטן משמעה גזים שהצטברו במערכת העיכול, הגורמים לבטן לבלוט החוצה בחוסר נוחות. הם מרגישים מלאים והבטן שלהם נפוחה. בעיה שכיחה זו מופיעה בדרך כלל לאחר אכילת ארוחות כבדות.

אולם ישנם אנשים החשים נפוחים כל הזמן. ישנן מספר סיבות התורמות את חלקן למצב זה והסיבה השכיחה ביותר, היא מזון שאוגר מים בגוף ומאט את תהליך העיכול.

אלה הן הסיבות הנפוצות ביותר הגורמות לבטן נפוחה

1. אתם לא שותים מספיק מים

בעיות בריאותיות רבות נוצרות כאשר לא שותים מספיק מים כל יום, בעיקר כאשר אתם שותים קפה או אלכוהול. כשאתם שותים קפה או אלכוהול, עליכם לשתות גם 6-8 כוסות מים לפחות באותו יום.

חשוב לא פחות שתדעו, שכאשר אתם לא שותים מספיק מים, הגוף שלכם מתחיל להשתמש בכל נוזל שהוא יכול למצוא, מה שאומר שהנפיחות יכולה להיגרם גם כתוצאה משימור נוזלים.

2. עצירות

אם אתם סובלים מבעיה זו, זה אומר שעליכם להוסיף יותר סיבים לתזונה שלכם (וגם לשתות כמות מספקת של מים בכל יום), כדי להאיץ את חילוף החומרים ולהיפטר מהנפיחות, מכיוון שגזים שנכלאו במערכת העיכול גורמים גם הם לנפיחות.

עליכם להתחיל לאכול סיבים תזונתיים, אך תתחילו בהדרגה, כי לוקח לגוף זמן להתרגל אליהם. גם חשוב שלא תאכלו יותר מידי סיבים, כי זה עלול להחמיר את הבעיה.

3. אתם לחוצים מידי

במחקר חדש שהתבצע לאחרונה התגלה, שנפיחות בבטן יכולה להיגרם כתוצאה מיותר מידי לחץ. הנפיחות נוצרת מכיוון שכאשר מערכת העיכול לחוצה, המוח מונע ממערכת העיכול לתפקד כמו שצריך.

בנוסף, גם יכול להיות שאתם נפוחים בשל עצירות או כאב בטן הנוצרים בשל הלחץ. ברגע שבו תתחילו לעשות דברים שמשחררים אתכם מהלחץ, תפתר לכם בעיית הנפיחות של הבטן.

4. אתם אוכלים מהר מידי

כאשר אתם לא לועסים את האוכל כמו שצריך, גופכם מעכל את המזון לאט יותר ואז עלולה להתחיל הנפיחות. חשוב מאוד לאכול בביסים קטנים ובקצב איטי יותר.

במחקר שהתבצע בשנים האחרונות התגלה שכאשר אנו לועסים לאט את המזון, גופנו צורך 70% קלוריות פחות, אנו מרגישים שבעים יותר ואנו אפילו נהנים יותר מהאוכל.

5. פחמימות

צריכת יתר של פחמימות גורמת גם היא להתנפחות. אתם יכולים לפתור את העניין הזה בעזרת אכילת מזונות דלי פחמימות. בנוסף לכך עליכם להפחית את צריכת הסוכר והמזונות המעובדים ולאכול יותר ירקות ופירות טריים או מאודים בכל יום.

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה