עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!

6 עובדות על פיסטוקים שאתם חייבים לדעת

פיסטוק הוא לא רק אגוז טעים מאוד, הוא גם אגוז בריא מאוד והוא נחשב למאכל על. הפיסטוקים משפרים את בריאות כלי הדם והלב, הם ממריצים את חילוף חומרים, הם מורידים את רמות הכולסטרול והם מאטים את ההזדקנות של הגוף.

זמן קריאה: 2 דקות
שינוי גודל טקסט

אגוז זה הוא יליד המזרח התיכון והוא אחד מעצי האגוז הפורחים העתיקים ביותר. עדות ארכאולוגית אחרונה שנמצאה בטורקיה, העלתה את האפשרות שבני האדם אוכלים פיסטוקים כבר בערך משנת 7,000 שנה לפני הספירה.

עצי אגוז נהדרים אלה פורחים במזג אוויר חם. הפיסטוקים התפשטו במהירות מהמזרח התיכון לאזור הים התיכון והפכו למעדן נערץ בקרב משפחות מלוכה, מטיילים ובקרב תושבי אזורים אלה.

Advertisements

בשנים עברו נעזרו בפיסטוקים לצביעה וכתרופות עממיות לטיפול בטווח רחב של מחלות, החל מכאבי שיניים ועד טרשת של הכבד. בשל ערכם התזונתי הרב ויכולתם להישאר טריים לאורך זמן רב, חוקרים וסוחרים רבים היו לוקחים איתם פיסטוקים כצידה לדרך.

1. לוטאין

לוטאין הוא נוגד חמצון חזק מאוד הקיים בפיסטוקים. נוגד חמצון זה מונע הצטברות של שומנים ודלקות. אכילת פיסטוקים במשך מספר ימים רצופים, תוריד את רמות הכולסטרול ב-20%.

2. סיבים

הפיסטוקים עשירים מאוד בסיבים תזונתיים. סיבים אלה עוזרים לפעולות העיכול של גופכם. 10 גרם של פיסטוקים בסה"כ, נותן לגופכם את הכמות היומית המומלצת.

3. זרחן

כוס אחת של פיסטוקים, מכילה 60% מהכמות היומית המומלצת של זרחן. הזרחן מעורר את הסבילות לגלוקוז, תהליך שהוא בעל חשיבות גבוהה מכיוון שהוא חיוני לפירוק חלבונים וחומצות אמינו.

4. האון הגברי

כאשר גבר אוכל כל יום פיסטוקים, זה מגביר את האון הגברי שלו. זו עובדה שידועה ברוב חלקי העולם. הפיסטוקים מעלים עד 51% את האון הגברי וכל זאת הודות לחומצות השומן החיוניות, המעוררות והממריצות את הורמוני המין ואת זרימת הדם לאיברי המין.

Advertisements

5. האטת הזדקנות

אם אתם רוצים להישאר צעירים, תאכלו כל יום 5 עד 10 פיסטוקים. מכיוון שהם הבוטוקס של הטבע. הפיסטוקים מכילים שפע רב ומגוון של נוגדי חמצון שבין היתר גם מונעים ומפחיתים קמטים.

6. תאכלו אותם טריים או קלויים קלות

עדיף לכם לאכול את הפיסטוקים שלכם גולמיים או קלויים קלות, מכיוון שחימום הורס חלק מתכונות הבריאות שלהם וקליית יתר הורסת גם את החומרים הבריאים שנוצרים בהם, כתוצאה מחימום.

כמו כל דבר אחר, אכילת יתר לא מומלצת בכלל. לכן, תקנו לכם פיסטוקים עם קליפה כדי שתוכלו לעקוב אחרי כל אחד שקילפתם. מעבר לכך, גופכם אינו זקוק ליותר מחופן של פיסטוקים כל יום וההנאה מובטחת.

Advertisements
אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!


Advertisements

לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה