מחקר חושף: אקופונקטורה מאטה את התפתחות מחלת הפרקינסון

במחקר שפורסם במגזין 'הקרן הצפון מערבית לפרקינסון' ב-18/12/2012, נחשף שדיקור מחטים סיני (אקופונקטורה) מגן על המוח באזורים שניזוקו ע"י מחלת הפרקינסון.

זמן קריאה: 2 דקות
צילום תמונה: BruceBlaus רישיון: CC BY 3.0
מחקר חושף: אקופונקטורה מאטה את התפתחות מחלת הפרקינסון
שינוי גודל טקסט

מדענים המשתפים פעולה במרכז 'ארגון הבריאות העולמי' והבוחנים את הרפואה המסורתית, גילו ש-2 נקודות של דיקור סיני מונעות את השבירה של אנזים חשוב המגן על המוח הנקרא טירוזין הידרוקסילאז (tyrosine hydroxylase).

אנזים זה עוזר לגוף לייצר את החומר הנקרא אל-דופה (L-DOPA), שהוא חומר מוצא חשוב מאוד לדופמין ומשתמשים בו בתרופות לטיפול במחלת פרקינסון.

כעת ידוע שדיקור מחטים מונע את הירידה בכמות חומר המוצא הנקרא אל-דופה, יוצר האנזים בחלקים התלמיים של המוח; ועל ידי כך משפר את התפקוד המוטורי שנהרס בשל מחלת הפרקינסון.

אבדן הנוירונים של דופמין הנמצאים בחלק של החומר השחור שבמוח, הינו מפתח פתולוגי במחלת הפרקינסון ושל דיסקינזיה מאוחרת (tardive dyskinesia- תנועות בלתי רצוניות החוזרות על עצמן שוב ושוב).

מדענים ב- 'ארגון הבריאות העולמי' גילו שדיקור מחטים מעכב את הירידה ברמות של טירוזין הידרוקסילאז, שנמצא בנוירונים של הניגרוסטריאטל דופאמינרגי וכך מגן על רמות נוירוני הדופמין הנמצאים בחלק של החומר השחור של המוח.

דלדול של נוירונים אלה הוא המוביל להיווצרות מחלת הפרקינסון והגירוי שיוצר הדיקור הסיני בנקודות הדיקור GB34 ו- LV3, מונע את הדלדול ע"י שמירה על רמות טובות של טירוזין הידרוקסילאז.

בנוגע לנקודות הדיקור

נקודת הדיקור הסיני LV3 נמצאת בשימוש כבר מההיסטוריה, לטיפול ברעידות כמו אלה הנוצרות במחלת הפרקינסון. נקודה זו ממוקמת על גב כף הרגל, בגומה שבין עצמות הבוהן והאצבע הראשונה.

ברפואה הסינית קוראים לנקודה הזו גם: נקודת זרם שוק, נקודת המקור, נקודת אדמה ונקודת כוכב שמימי. תפקודים מסורתיים של הנקודה כוללים: הזזת צ'י הכבד, להכניע את היאנג והרוח של הכבד, להזין את הכבד, לווסת את הווסת, לעצור את הכאב ולטהר את המוח והעיניים.

יישומים נפוצים של השימוש בנקודת LV3 (זירוז נהדר, טאיצ'ונג) כוללים טיפול בהפרעות של וסת, כאבי ראש, סחרחורות, אפילפסיה, רעידות בלתי רצוניות, לחץ דם גבוה, נדודי שינה וראייה מטושטשת.

נקודת הדיקור הסיני GB34 נמצאת בשימוש כבר מההיסטוריה כדי לטפל במגוון מצבים הכוללים המיפלגיה (שיתוק בחצי גוף), שיתוק מלא של הזרוע, רגל וגו בצד אחד של הגוף.

שימוש נפוץ ע"י מטפלים מורשים בדיקור סיני כולל טיפול בגיד וטיפול בהפרעות ברצועה ובמפרק. ברפואה הסינית נקודה זו נקראת גם נקודת ים, נקודת אדמה, נקודה המשפיעה על הגידים, נקודת כוכב שמימי.

הנקודה GB34 נמצאת גם היא בשימוש מההיסטוריה, לטיפול במצבים הקשורים לכאב גרון כמו סיאטיקה (דלקת שבעצב הסיאטי), כאבי ירך, כאבי מפרקים, כאבי שרירים, כאבי גידים וכאבי ברכיים.

עפ"י מדע הרפואה הסינית, שתי נקודות הדיקור האלה יוצרות הרמוניה בערוץ היאנג הקטן. מה שהופך את שתי הנקודות האלה כמתאימות לטיפול בהפרעות הקשורות לרעידות ולטיפול בתסמינים אחרים הקשורים למחלת הפרקינסון.

ישנו צורך במחקר נוסף על מנת לדעת האם ישנן נקודות נוספות של דיקור סיני היוצרות הרמוניה בערוץ היאנג הקטן, יכולות למנוע את הירידה ברמות של טירוזין הידרוקסילאז במוח.

אם הגעתם עד כאן, סימן שאתם אנשים רציניים שאכפת להם מהבריאות המשיכו לקרוא והגרילו כתבה נוספת שתעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא!עקבו אחרינו - כדי לקבל את העדכונים והתכנים החדשים לפני כולם!


לתשומת לבכם - מאמרי בריאות נועדו למטרת עיון בלבד ולא כתחליף לייעוץ רפואי.

תגובות לכתבה 0

השארת תגובה